Chcesz zaistnieć w internecie i co?
Nie, nie idziesz do zadnego Banku :), ale jest kilka drogowskazów mówiacych gdzie iść. Co i jak robić. Oczywiscie nie oczekujcie, że wystczy klepnac klika razy na Facebooku czy innym portalu i wio…jedziemy na samym czele wielkiej Pardubickiej :).

1.Optymalizyj swój profil.

Ktoś powiedział, ze masz takich klienów na jakich zasłuzyłeś. Ja od siebie dodam, że masz taka opinie jaki profil pokazujesz innym ( nie chodzi tutaj o lewy profil, czy może Twój lepszy prawy). Optymalizuj swój profil w portalach społecznosciowych. Dodawaj słowa kluczowe, po których mozewsz byc wyszykiwany. Umieśc ładne zdjecie . To jakie zdjecie znajduje się w Twoim profilu wpływa jak jesteś postrzegany ( i znów przypomniał mi się cytat”…to jak robisz drobne rzeczy swiadczy jak robisz wszystko..” W ponizszym tekscie koncentuje sie na profilu biznesowym, w prywatnym mozesz miec kotka, pioska, rybki….tukana.

2. Stosuj to samo zdjecie w portalach społecznosciowych, blogach i forach na których sie udzielasz.

To stworzy cie rozpoznawalnym. Może ci w tym pomóc serwis gravatar.com możesz tutaj stworzyć swój wirtualny profil, wykorzystywany w wiekszości miejsc często uczeszczanych w interneci.

3. „Content is king”.

Kazdy ma jakąs pasję, kazdy a nas jest ekspertem w jakiejs dziedzinie w której wiemy więcej niz 97 % społeczeństwa. Wazne, abyś znalazł u siebie to coś, co pozwoli budować obraz Ciebie jako eksperta. Pisz, komentuj na forach i blogach..i przede wszystkim dziel sie wiedzą. Możesz pisac artykuły, nagrywac filmy i umieszczać na Youtube lub przekazywać rady na temat tobie bliski. Ktos powie..łeeee, wszystko przeciez jest w internecie. Jest i owszem, ale zyjemy w czasach kiedy ludzi e nie maja czasu szukach….macdonaldyzacja zycia…duzo szybko i jeszcze do tego podwójn frytki. Dawaj konkretne rozwiazania potrzeb które ma Twoja grupa docelowa.

4. Dziel sie całym soba z innymi.

Nie ukrywam, że z tym mam sam problem. Nie lubię medialnego ekshibicjonizmu, ale wg mądrzejszych ode mnie to działa. Pokazuj co robisz , dziel się swoja rodziną swoim hobby pokaż swoja ludzka naturę.

5. Bądź pozytywnie nastawiony.

Że wooot ? Ano tak…Nie stękaj, nie narzekaj..nie marudz. W niczym Ci to nie pomoże. A ludzie maja dosyc swoich problemów i potrzebują optymizmu. Daj im to…odwdziecza się.

6. Komentuj.

Jeżeli prowadzisz firmę, piszesz bloga opiekujesz sie profilem firmowym na portalach społecznych odpowidaj na komentarze. Nadaj swoim terściom viralowości, wciagaj w dyskusję, dyskutuj. Nie zostawiaj pytań bez odpowiedzi.

7. Przekazuj ciekawe treści nawet kiedy to nie ty jestes ich autorem.

Dziel sie ważnymi komunikatami dla twoich odbiorców nawet kiedy sa to treści konkurencji

8. Bądz na czasie.

Pisz, komentuj rzeczy króre są wazne teraz ( sa oczywiści etematy multisezonowe), ale wystrzegaj sie pisania o zaletach nart cartingowych kiedy wszyscy szykuja sie do wakacji na Chorwacji. Komentuj aktualne zdarzenia i zwracaj uwagę na rzeczy wg ciebie istotne.

9. Testuj, testuj i analizuj.

Sprawdzaj co dział, rób analizę reklam bezpłatnych i adsennce.
I najwazniejsze – baw sie tym co robisz. Okraś swoje działania pasją – to widać słychać i czuć kiedy robisz to co sprawia Ci frajdę. No i wtedy masz szansne byc w tym naprawdę dobry…A jak bedziesz dobry, bedziesz expertem – podziel sie swoja wiedzą. Zobaczysz, że inni to docenią :).